Nuostatai – informacija dalyviams

Vilniaus Masinės - ORIENTAVIMOSI SPORTAS - „MIŠKO STADIONAI–2024“

VARŽYBŲ-TRENIRUOČIŲ RENGIMO TIKSLAI:

Supažindinti  žmones su orientavimosi SPORTU.

Skatinti tėvelius dalyvauti miške kartu su vaikais.

Kasmet išsiaiškinti stipriausius OS savo amžiaus grupėse Vilniaus mieste.

Tikimės sudominti šiuo renginiu kuo platesnę visuomenės dalį ir tuo pačiu, žinoma pakviesime dažniau sportuoti orientavimosi sportą – sportą gamtoje ir pagal savo jėgas kiekvienam atvykusiam…

Profesionaliems orientacininkams ir mėgėjams šioje sporto šakoje padėsime treniruotis rimtose-profesionaliai suplanuotose distancijose.

 VILNIUJE TREČIADIENIAIS MŪSŲ MASINĖS SU GPS ŽEMĖLAPIO NAGRINĖJIMO GALIMYBĖMIS

Tikslas yra Sportas ir Sveikata

Tikslų šūkis:  pasiekime kartu daugiau!… … ir  … Profesionaliai OS naujovės ir technologijos mums!…

LAIKAS IR VIETA

Starto laikas kintantis, trečiadieniais tarp 16.00 iki 19.30 val.  Teisėjai finiše dar valandą… Savaitgaliais startai – 11.00 -13.00 … Finišas dar valandą…  Metų laikotarpiais starto laikas šiek tiek slenka, stebėkite kiekvienam startui skirtas tikslias informacijas.

 

OS MASINIŲ VILNIUJE TREČIADIENIAIS  ir KARTAIS SAVAITGALIAIS 2024 m. KALENDORIUS

 

1 etapas jau įvykęs, o toliau jau visi etapai rodomi puslapio pagrindiniame informaciniame kalendoriuje – skiltyje – VISI ETAPAI

Nuostatai varžyboms ir datos rudens savaitgaliais gali keistis. Sekite varžybų TURŲ informavimą ir papildomas informacijas puslapyje. Varžybų vietos vėlesniems etapams bus parodytos kiek vėliau.

Ir…)

… žinokime, jog kiekvienas etapas – nauja distancija…) Kiekvienas žingsnis – naujas etapas…) Ateikite ir išbandykite save OS(ORIENTAVIMOSI SPORTE)… Ačiū…)

VIETOVĖ, ŽEMĖLAPIS

Vieta Vilniaus mieste arba apylinkėse. Tiksli vieta ir net su koordinatėmis taip pat, kaskart bus parodoma varžybų tinklapyje foreststadiums.lt, savaitę prieš sekanti etapą.  Visą papildomą informaciją rasite puslapio skiltyje – DISKUSIJOS… arba tiesiogiai diskusijų puslapyje  www.osport.lt — Tema – Vilnius ir toliau – VILNIUJE MASINĖS TREČIADIENIAIS.

Varžybos-treniruotės rengiamos tokiose vietovėse kur galima sėkmingai realizuoti visą mūsų tikslų programą. Turime nuostabius miškus ir puikius žemėlapius JUMS šiais metais. Vietoves inspektuosime ir stengsimės Jūsų paslaugoms.

VARŽYBŲ PROGRAMA, DISTANCIJOS

Dalyvių tikslas – įveikti pasirinktą trasą, surandant miške kontrolinius punktus. Kiekviename etape dalyvis pats pasirenka norimo ilgio ir sudėtingumo distanciją. Žemėlapis su trasų parametrais, kontrolinių punktų radimo eilės tvarka ir legendomis pateikiami registracijos metu arba starto metu(kaip kur bus įdomiau). Bus paruoštos 5 skirtingo ilgio trasos bėgantiems ar pėstiems, kurių preliminarūs ilgiai ir techniniai duomenys tokie:

A distancija 5- 8 km … sudėtinga, skirta elito sportininkams bei stipriems veteranams.

B distancija 3,7- 5 km … sudėtinga taip pat, bet trumpesnė, skirta jauniems norintiems tobulėti ir patyrusiems ir dar sportuojantiems vetaranams.

C distancija 2,7-3,5km … sudėtinga, vyresniems veteranams tinka ir jauniems  jaupatyrusiems taip pat.

P distancija 1,5 – 2,5 km (vaikams ir pradedantiesiems)

T distancija ~ 0,5 km… Specialus PROJEKTAS skirtas MAŽIESIEMS VAIKAMS ir net SU TĖVELIAIS( būtinai galima)  Trumpas paaiškinimas: specialus žemėlapis, stambiu masteliu skirtas vaikams, bet tinka ir visiems pradedantiesiems. Distancija vaikams 5-10 metų amžiuje, pagal techninį sudėtingumą – PAPRASTA, NESUDĖTINGA. Kontroliniai Punktai netoli nuo varžybų centro. Patirties turintys gali įveikinėti trasą ir vieni, taip pat ir padedami trenerio ar tėvų kartu ar tiesiog priežiūra iš paskos.

REGISTRACIJA

Į varžybas iš anksto registruotis nereikia. Atvykę į renginio vietą, kreipkitės į tam skirtą registravimą. Nauji dalyviai taip pat registruojami kiekvieną trečiadienį varžybų metu. Dalyviui, užpildžiusiam registracijos kortelę, priskiriamas asmeninis numeris, kuriuo jis startuos visą laiką. Pirmą kartą SEZONO METU varžybose dalyvaujantys žmonės, atvykę  privalo užpildyti registracijos anketą ir sumokėti dar ir dalyvio įregistracijos 1 eur mokestį.

STARTO MOKESTIS

Registruojantis, kiekviename etape dalyviai moka tokius starto mokesčius:

Vaikai iki 14metų – 2€, vyresni moksleiviai – 3€, o studentai ir nedirbantys pensininkams – 5€, visi dirbantys pensininkai ir suaugę – startas– 7€ arba 8€.

Galimi abonementai  VISAM SEZONUI

 

Atsižymėjimas. Elektroninėmis SportIdent (SI) kortelėmis ir SIAC +AIR. Turintys asmenines SportIdent korteles turi jas užregistruoti pas sekretorių. Jei neturite asmeninės SI kortelės, galėsite ją išsinuomoti atvykę prieš startą registruodamiesi, už  papildomą mokestį, kuris moksleiviams –0.50 €, kitoms grupėms – 1 €. SIAC +AIR – 2€. Pametus kortelę apmokamas kortelės vertės dydis (priklausomai nuo kortelės modelio ~30€)

Komposo nuoma turui – 1 eur

STARTO TVARKA

Dalyviai, sumokėję starto mokestį, gauna žemėlapį su nukopijuota pasirinkta trasa.  Startas laisvu laiku, kai būsite pasiruošę startuoti. Išsivalykite SI kortelę (CLEAR stotelė). Paskui pasižymėkite ją starto stotelėje (START) ir startuokite. SIAC+AIR kortеles dar ir aktyvuokitės SIAC on stotelėje prieš starto stotelę.

FINIŠAS

Atbėgę į finišą, atsižymėkite finišo stotelėje (FINISH). Paskui prieikite prie sekretoriaus ir nuskaitykite SI kortelės duomenis į kompjuterį. Grąžinkite išsinuomotą SI kortelę teisėjams.

DALYVIAI

Kviečiami dalyvauti visi norintys, neribojant amžiaus ir patirtiese. Grupės rezultatams šios:
V – 10, M -10, V- 12, M- 12, V- 14, M- 14 , V- 16, M- 16,V- 18, M- 18

V -21, M – 21 — (stipriausi)
V- 21A, M- 21A ,V- 35, M- 35, V -40. M -40, V- 45, M- 45, V -50, M – 50,

V- 55, M- 55, V-60, M-60, V-65, M-65, V-70, M-70

V- 75, M-75, V-80, M-80… ir t.t. iki 100 mečių grupių…)

 

Nebijokite pradėti savo žingsnius miške, kiekvienas sau skirtame amžiuje, prisidėkite prie šio judėjimo kai galite, juk visiems ir visada nevėlu kažko norėti…)

REZULTATŲ APSKAITA

Rezultatai nustatomi atskirai kiekvienoje amžiaus ir lyties grupėje, sumuojant taškus, gautus nuo 75% organizuojamų metų varžybų turų, bet dar apdovanojimams svarbus faktas, kad dalyvis turėtų ne mažiau 7 startų – etapų metuose.  Toliau, taškai yra  skaičiuojami įvertinus trasos sudėtingumą, net pagal ilgį ir jos įveikimo greitį, dalyviui savo amžiaus grupėje kiekviename etape pagal formulę:

P = V + 0.45*S
P – gautų taškų skaičius
V – skaičiuojamo dalyvio ir greičiausio tos pačios grupės dalyvio, greičių santykis išreikštas promilėmis (maks. 1000)
S – skaičiuojamo dalyvio ir ilgiausią trasą įveikusio tos pačios grupės dalyvio, įveiktų trasų ilgių santykis išreikštas promilėmis (maks. 1000)

APDOVANOJIMAI

Kiekvienais metais paskutiniame etape įvyksta apdovanojimų Ceremonija. Už visus metus ir savo amžiaus grupėse prizininkai apdovanojami medaliais, nugalėtojai dar ir specialiais metų prizais. Nugalėtojų nustatymai, būtent imami 75% visų metų startų, pavyzdžiui jeigu etapų metuose bus 40, tai sumai apskaičiuoti imsime 30 jūsų geriausių rezultatų.

DALYVIŲ PAREIGOS IR ATSAKOMYBĖ

* Dalyvaudami varžybose visi dalyviai patvirtina, kad yra susipažinę su šiais nuostatais bei kitomis organizatorių nustatytomis taisyklėmis ir sutinka jų laikytis.

* Visi dalyviai OS dalyvauja laisva valia ir niekuo neverčiami ir prisiima visą su dalyvavimu renginyje susijusią (tame tarpe su įvairiais sveikatos sutrikimais ir pan.) riziką bei įsipareigoja dėl to nereikšti renginio organizatoriams jokių pretenzijų. Už nepilnamečius, dalyvaujančius renginyje atsako jų tėvai, globėjai arba treneriai. Organizatoriai už dalyvių sveikatą neatsako.

* Varžybų metu dalyviai privalo laikytis kelių eismo taisyklių.

* Savo saugumui –apranga ir spec. inventoriumi dalyviai privalo pasirūpinti patys. (pvz.: dviračiais rungtyje, šalmais ir t.t)

*Organizatoriai už dalyvių daiktų saugumą neatsako.

Kitos sąlygos

*Organizatoriai pasilieka teisę papildyti ar keisti varžybų nuostatus.

*Dalyviai sutinka būti fotografuojami ir filmuojami, o jų nuotraukos ir vaizdo medžiaga gali būti naudojama renginio viešinimo ir kitais tikslais.

INFORMACIJA

Varžybų-treniruočių metu visais klausimais galima kreiptis į teisėją ir registratorių. Informaciją apie varžybas, rezultatus ir pan. galite rasti svetainėje foreststadiums.lt ir  https://dbtopas.lt klausimams:       edgarasvoveris@gmail.com

ORGANIZATORIUS

MIŠKO STADIONAI (Edgaras Voveris), OSK DEVYNI

Čia...)
Kiekvienas kartas - nauja distancija…)
Kiekvienas žingsnis - nauja pažintis…)
Kas kart kitoks oras ir pats žmogus patyrimuose jau vėl kitoks...)
Miške daug vietos pabūti su savimi pačiu...)
Bendraminčių būrys  tikrai čia ir net visam gyvenimui...)
Kas nebuvo pavargęs nebus ir sotus laimingas...)
Su žemėlapiu paskui per visą Pasaulį lengva orientuotis...)
Surask Kontrolinius Punktus ir tapk dalimi savęs šiame judėjime...)
... Ateikite ir išbandykite save...) 
 
Su pagarba OS        
Edgaras Voveris  www.foreststadiums.lt