ŽIEMOS TAURĖ MARKIRUOTOJE TRASOJE – 2020 NUOSTATAI

 ŽIEMOS TAURĖ MARKIRUOTOJE TRASOJE – 2020

N U O S T A T A I

TIKSLAI 

Varžybos vykdomos vystyti ir populiarinti orientavimosi sportą žiemos sąlygomis, išsiaiškinti pajėgiausius, šioje OS techniškai įdomioje rungtyje su žemėlapiu. Dar, kaip REKLAMA OS skambėtų taip: MARKIRUOTĖS OS RUNGTIS, atrodo kaip BIATLONO PAVYZDŽIO OS VARIANTAS).

ORGANIZATORIAI 

VŠĮ Miško Stadionai.

Varžybų vyr.teisėjas – Edgaras Voveris

 PROGRAMOE                       

Varžybos vykdomos ženklintoje trasoje, pagal nuostatuose parašytas taisykles. Priklausomai nuo oro sąlygų žiemos metu ir vistik varžybos vyks tik bėgte. Oro sąlygos:  turi būti nedaugiau nei 15 laipsnių šalčio ar ir sniego danga miške turi būti taip pat saugi dalyviams. Kitaip varžybos nebus vygdomos arba bus perkeltos kitai datai ir apie tai bus informuojama visuomenė išanksto ir nevėliau 2 dienų iki starto.

LAIKAS, VIETA

1 ETAPAS    2020 m. SAUSIO 12 d. (sekmadienį) Startas nuo 12.00 iki 14.00 Vilniuje, Vingio parkas. Visas informavimas dbtopas.lt ir www.foreststadiums.lt 

2 ETAPAS 2020 m. sausio 26 d.Vilnius, Nemenčinės pl. 17km ( DĖMĖSIO!, šia data įvyks renginys tik tuomet jeigu LOSF dėl sniego trūkumo negalės rengti šia data numatyto Lietuvos Čempionato slidėmis.) Tokiu atveju šis Etapas gali būti keliamas į sekantį sekmadienį. Tikslus informavimas www.osportas.lt  www.dbtopas.lt ir www.foreststadiums.lt 
3 ETAPAS 2020 m. vasario 9d.  prie Vievio(A1 aikštelė 35km)                                        

4ETAPAS 2020 m. kovo 8 d. Galgiai                                            

5 ETAPAS 2020 m. kovo 11 d.(trečiadienį) Medžiakalnis

DALYVIAI                          

Dalyvaiti kviečiami visi OS mėgėjai, o varžybos vyks šiose kategorijose – grupėse pagal trasas:

MA ir VA – ilgiausia A TRASA ir čia rekomenduojame dalyvauti stipresnius įvairių amžiaus grupių atstovus. MA grupė skirta moterims, o VA vyrams. 

MB ir VB – gera trasa, bet jau trumpesnė, todėl rekomenduojame čia dalyvauti bėgančius veteranus, stipresnius jaunučius ir tiems jauniems kas dar nėra daug sportuojantys. Vėl Mmoterys, Vvyrai.

MC ir VC – grupė skirta jau vyresniems veteranams ir vaikams, ar kitiems, bet visai jau pagal fizinį pasirengimą.

MP ir VP – veteranams amžiuje, jauniausiems vaikams, taip pat, dar tinka pėstiems ir pradedantiesiems.

Grupes rinkitės pagal save…)

DALYVIŲ REGISTAVIMAS                     

Dalyviai registruojami dbtopo puslapyje pagal išanksto sudarytą tvarką. Priimami  dalyviai ir be registracijos taip pat.

Dalyviai registruoja save jau į nurodytas distancijas, pasiringdami jų ilgius pagal antrą raidę, VA, bus A trasa, o VB, bus B trasa ir t.t

PARAMETRAI

                                                                       A – ILGIAUSIA DISTANCIJA – 6-9km
                                                                       B –  ANTRA PAGAL ILGĮ – 4,5-6km
                                                                       C – 3,5-4,5km
                                                                       P – 2 – 3km 
                                 …) viskas paprasta, tik svarbu išbandyti save šioje įdomioje OS rungtyje…) … ir sekdami markiruotę miške jau ir nepasiklysite…)

 

STARTO MOKESTIS         moksleiviai moka 2,5eur, studentai ir pensininkai 3,5eur, visi kiti 6eur starto mokestį (varžybų vietoje). Paskutinių dienų registracija yra + 1eur, sekite informacijas dbtopas.lt  Grupėse VM-12 kaina 2,5eur be papildymų už SI.  

Neatvykę dalyviai moka 1,5eur.

 Neregistruoti dalyviai gali ir kviečiami dalyvauti, bet nėra tokios pilnos garantijos, kad bus visiems žemėlapiai paruošti.

APDOVANOJAMI                      Visų etapų nugalėtojai distancijose ir V, M ketegorijose atskirai. Sumoje(skaičiuojami 3 geriausi rezultatai) apdovanojami grupėse ir prizininkai . Esant mažai dalyvių prizai bus mažesni, o esant didesniam skaičiui didesni…)

REZULTATAI  

Suminių rezultatų skačiavimo formulė 
P = V + 0.4*S 
P – gautų taškų skaičius 
V – skaičiuojamo dalyvio ir greičiausio tos pačios grupės dalyvio, greičių santykis išreikštas promilėmis (maks. 1000) 
S – skaičiuojamo dalyvio ir ilgiausią trasą įveikusio tos pačios grupės dalyvio, įveiktų trasų ilgių santykis išreikštas promilėmis (maks. 1000)

SUMOJE bus SKAIČIUOJAMI 3 iš 5 galimų rezultatų. 

 

Etapo rezultai su parodytomis baudomis ir tarpiniais bus iškarto po varžybų www.dbtopas.lt   SUMOS REZULTATUS rasite mūsų tinklapyje: www.foreststadiums.lt

PRIĖMIMO SĄLYGOS    Sportininkai už savo sveikatą atsako patys, už moksleivius atsakingi ir jų treneriai.

 

                              ŠIE NUOSTATAI YRA KVIETIMAS Į VARŽYBAS.

 

OS MARKIRUOTOJE TRASOJE – TAISYKLĖS

  Orientavimasis markiruotoje trasoje, tai OS galimybė, kai dalyvis, bėgdamas ar eidamas vietovėje su žemėlapiu ženklinta trasa, turi žemėlapyje pažymėti trasoje išdėstų Kontrolinių Punktų(vėliau trumpiname – KP) tikslias vietas.

Kiekvienas dalyvis starte gauna vardinį žemėlapį, pagal savo registracijos numerį. O žemėlapyje tik pažymėta starto vieta trikampis. Startavus orientuojamasi ir sutiktus KP žymima smeigtuku skylyte žemėlapyje.

Nuo starto vietos, bėgama ar einama viena kryptimi pagal raudoną markiruotę miške(vėliau dar yra ir plakatai parodantys atsišakojimus skirtingoms trasoms įveikti, pvz: B,C,P. Kur trasa atsišakojimuose gali būti jau kitos spalvos) Pagrindinė markiruotės spalva bus raudona. Dar bus ir rodyklės – plakatai trasoms suėjus vėl į pagrindinį srautą.

KP vietovėje stovi Sport Ident atižymėjimo bazės, todėl KP numeruojami sau įprastais kodais, 31,32,33 ir t.t… Taip bus sudaryta galimybė po finišo turėti KP TARPINIUS LAIKUS. 

Sutikdami markiruotoje trasoje  KP dalyviai išduria-pažymi jų vietas žemėlapyje smeigtuku-SKYLUTE kiekvienas pats. Ir taip ir yra veikianti OS sistema šioje  distancijoje. Tuščias žemėlapis užpildomas KP skylutėmis ir po finišo jau vertinamas žemėlapis su  kiekvienu jūsų distancijos KP baudos minutėmis.  Po finišo žemėlapis yra grąžinamas distancijos tarnybai klaidų įvertinimui. DĖMESIO! Žymėtis KP po finišo negalima, VISUS KP REIKIA PAŽYMĖTI IKI ATSIŽYMINT FINIŠĄ.

Bauda už klaidingai pažymėtus KP išreiškiama minutėmis ir pridedama prie trasos įveikimo laiko.

    Dalyvis, žymėdamas KP, už padarytą didesnę kaip 2 mm paklaidą, gauna 1 min. baudą, už daugiau nei4mm paklaidą nuo skylutės 2minutes, o už daugiau nei  6mm – 3 minutes. Kiekvienas KP yra vertinamas atskirai. Maksimali bauda, kurią galima skirti už paklaidą, žymint vieną KP yra 3 minutės.

    Maksimali – 3 minučių bauda skiriama taip pat, kai nėra vieno ar kelių KP dūrių, už kiekvieną trūkstamą skiriamos 3 minutės. Taip pat už kiekvieną papildomą skylutę yra skiriama 3 minučių bauda.

Dalyviui gavus maksimalias baudas rezultatas neanuliuojamas. Visa Kontrolinių Punktų baudos suma pridedama prie trasos įveikimo laiko. Dūrio centrui sutapus su apskritimo linija, bauda skaičiuojama dalyvio naudai. Esant didesniai atsižymėjimo ertmei, bauda skaičiuojama nuo tolimesnio skylutės krašto.

Dalyviui neįveikus dalies trasos ar nefinišavus rezultatas neužskaitomas. Visa tai parodys teisinga KP atsižymėjimo tvarka SI sistamoje.

 

Dar subtilus paaiškinimas: Prieš varžybas, kitoje žemėlapio pusėje, trasų tarnyba nubraižo 2,4 ir 6 mm koncentrinius apskritimus, kurių centrai sutampa su tikrosiomis KP vietomis. Po to ši, su KP taikiniais, žemėlapio pusė yra užklijuojama nepermatomu popieriumi. Žemėlapis bus patikrintas ir baudos paskaičiuotos iškart Jums finišavus, čia ir yra didžiausias markiruotos trasos EMOCIJOS REZULTATAS…) Ar bus nulis, ar bus daug…), verdiktas yra iškart ir Jums tiesiai iškart po finišo…)

Sėkmės dalyvaujant…)

Kiekvienas etapas - nauja distancija…
Kiekvienas žingsnis - naujas etapas…
Ateikite ir išbandykite save šiame renginyje!...)